Shop

Margaret Thecer dhe fundi i komunizmit ne Evropen Lindore

eBook (PDF), 82 Pages
This item has not been rated yet
Price: $3.52
Margaret Thecer ka qene Kryeministre e Britanise se Madhe per mese 11 vjet.Ajo ishte "Zonja e Hekurt"qe e shkundi perandorine komuniste ne Evropen Lindore duke bashkepunuar me Presidentin legjendar amerikan Ronald Regan.Ajo ishte largepamese sepse e kuptoi qe per te rregulluar marredheniet me Bashkimin Sovjetik,duhet te krijoje marredhenie sa me te ngushta me vendet e tjera te Evropes Lindore.Ajo u be ambasadore e Perendimit ne Evropen Lindore dhe percoi atje mesazhet e lirise dhe demokracise se vertete.Ajo ngelet nje ikone e politikes perendimore,nje grua e forte qe ia shnderroi fytyren politikes lindore.Te gjithe banoret e Evropes Lindore te cliruar nga zgjedha komuniste,duhet ta dine se keto dite lirie qe ne jetojme tani i dedikohen punes se madhe te bere nga Papa Gjon Pali II,Ronald Regan,Helmut Kohl dhe mendjemprehtesise se "Zonjes se Hekurt" Lady Margaret Thecer.
Available in PDF Format

Ratings & Reviews

Log in to review this item
There are no reviews for the current version of this product
Refreshing...
There are no reviews for previous versions of this product
Refreshing...

Product Details

Published
March 13, 2013
Language
Albanian
Pages
82
File Format
PDF
File Size
5.12 MB
Product ID
20882052

Formats for this Ebook

PDF
Required Software Any PDF Reader, Apple Preview
Supported Devices Windows PC/PocketPC, Mac OS, Linux OS, Apple iPhone/iPod Touch... (See More)
# of Devices Unlimited
Flowing Text / Pages Pages
Printable? Yes
Report This Content to Lulu >

Moderation of Questionable Content

Thank you for your interest in helping us moderate questionable content on Lulu. If you need assistance with an order or the publishing process, please contact our support team directly.

How does this content violate the Lulu Membership Agreement?

Keywords

Listed In

More From Diana Elise Skrapari