Shop

Фрагмент Земјата - Војни Крај

eBook (ePub)
(1 Ratings)
Price: $4.99
Со таква апсолутна вистина како што талкаат, во умот, телото, со духот, ние сме слободни да се поколеба меѓу реалноста и соништата во потрага по опстанок достојни на... More > нашите способност. До реалноста, или што и да изгубат изградба на такви сме се пронајдеме себеси опкружен со, го повлекува ни ја назад во остар-себе си тука и сега, кон товар и обврска преку исполнување и борба Тоа тестови нашите соништа за вистината. Можеби вистината не беше она што го сонуваше беше; зборови и задолжително чувства често облак нашите дефиниции на повеќе заеднички концепти. Кој дури и меѓу вас зборуваат зборот иронија, без да бидат иронични? Во светот, каде што нашите Најчестата употреба на овие се покажува нејзината единствена дефиниција, не се бориме, во шега тоа така случајно хумористични, за да преживеат, меѓу она што се смее со нашите вистини, како што се смее на нашите соништа, а никогаш не ниту пак на било со овој Фрагмент Земјата.< Less
Available in ePub Format

Ratings & Reviews

Log in to review this item
1 Person Reviewed This Product
  • By Robert Skyler
    Oct 14, 2011
    Нашата приказна започнува во еден од историја голема историска ревизии. На крајот на битката на Берлин, на крајот на Втората светска војна, инвазија на советската Црвена армија откритија Хитлер ги избегна својот бункер во Берлин и пренесен до баварската утврдување, големиот јужна тврдина, од кои последната битка-финалето, а крајната победа на војната ќе биде решена. Но, многу сличен на Берлин, на нацистите се најде повторно се вели дека без оглед колку е подготвен на полето може да биде, кога шансите против тебе се ова големо одбрана не може да ве спаси од неизбежна. По нивниот пораз на машината на војната збор за живот во фантазијата на нашите првата епизода херои кои дури сега го гледаат во својата целосна форма бидејќи тие ги следат сопствените улоги кон задави одвојување на крајот од оваа војна и почетокот на следната. Во кој нашиот концепт е прероден како зафатени со работа за помалку фокус рака на војната сега седи празен, со само свој тресење судбината во совршена фокусот и со... More > очаен обид да се продолжи на последната војна е следната војна роден. А нов вид на војување, за стариот пораснал прилично досадни, студената војна, една без војници, но наместо невидени агенти тајно навигацијата општества нивната симпатична домаќинот. Вршење на нивните дела.   Читаат заедно со светот. Фрагмент Земјата исто така е достапен во: [Јапонски]-フラグメント 地球, [Јидски]-פראַגמענט ערד, [Азербејџан]-Qəlpə Yer, [Албанци]-Fragment Tokë, [Англиски]-Fragment Earth, [Арапски]-Фрагмента Земље, [Африканс]-Fragment Aarde, [Баскија]-Banatu Lurra, [Белоруски]-Фрагмент Зямлі, [Бугарија]-Фрагмент Земята, [Велшкиот]-Dameidiog Ddaear, [Виетнамски]-Vở Ra Từng Mảnh Trái Đất, [Галиција]-Fragmentos Terra, [Германски]-Bruchstück Erde, [Грузија]-ფრაგმენტი დედამიწა, [Грчки]-Θραύσμα Γη, [Данскиот]-Fragment Jord, [Ерменски]-Առանձին Հողակցում, [Естонија]-Kild Maa, [Индонезиски]-Terpisah Bumi, [Ирска]-Ilroinnt Cré, [Исланд]-Aðskilja Jörð, [Италијански]-Frammento Terra, [Каталонски]-Fragment Terra, [Кинески (Поедноставен)]-分开地球, [Кинески (Традиционален)]-片段地球, [Кореја]-부서진 조각 이승, [Латвија]-Fragments Zeme, [Латинска]-Fragment Terram, [Литвански]-Fragmentas Žeme, [Малајски]-Serpihan Bumi, [Малтешки]-Framment Earth, [Норвешка]-Fragmenter Jord, [Персискиот]-قطعات متلاشی کره زمین, [Полски]-Ulomek Ziemia, [Португалски]-Fragmento Terra, [Романскиот]-Sfarâmatura Pamânt, [Руски]-Фрагмент Земле, [Свахили]-Fragment Ardhi, [Северна Америка Брајово Писмо]-⠠⠋⠗⠁⠛⠍⠢⠞ ⠠⠑⠜⠹, [Словачка]-Úlomok Zem, [Словенија]-Locenih Zemlja, [Српските]-Фрагмента Земље, [Тајланд]-แยก พื้นโลก, [Турски]-Kirinti Topraklamak, [Украина]-Фрагмент Землі, [Унгарија]-Repesz Föld, [Урду]-ٹکڑا زمین, [Филипински]-Kaputol Mundo, [Финскиот]-Pirstovat Maapallon, [Француски]-Fragment Terre, [Хаити Креолски]-Fragmante Latè, [Хебрејски Јазик]-כדור הארץ רסיס, [Хинди]-टुकड़ा पृथ्वी, [Холандската]-Brokstuk Aarde, [Хрватска]-Fragmenti Zemlja, [Чешка]-Úlomek Svet, [Шведската]-Brottstycke Jord, и [Шпански]-Fragmento Tierra.   Клучни Зборови: алтернативен историја, раскажувач, вистината, иронија, лудило, човечкиот дух, опстанок, ревизионизам, прифаќање, студената војна, светска војна, моќта на медиумите, донесување одлуки, одлучност, реалноста, соништа, филозофија, чешка, чехословачка, република чешка, судети, американската армија, благородна и фитинг, масакрот, хитлер мртвите, фирер бункерот-, u.s. 1st армија, базен на крв, подземен тврдина, баварската утврдување, алпски утврдување, национална утврдување, руските војници, германски војници, вермахтот, црвената армија, наивност, имагинација, помирување, војна, оган, пожар, верата, бор, шумски пожари, пепел, шумски пожар, безначајност, причина и последица, сила на природата, команда возило, противпожарна линија, небрежност, шумарството, глупавост, смрт на германија, персонификација, способност, диктат, перцепција, значење, церемонијата, злото, разбирање, почетокот на војната, ретроспектива, алексеј misostov, поручникот банер, cholmers, шеф, лукавство, хаос, повоениот европа, полиран коски, добро вооружени, школка шокирани, марширајќи, на сојузници, механизирана машини, нејаснотиите во војната, плима на мажите, марширајќи мажи, голем, лице на смртта, безумната, свесно, нишалото, приоритет, воздушна база, полска, англија, германија, придружба борец, вилушка опашка ѓаволот, руски пилоти, авион изградба, p-51 мустангот, антенски борба, антенски техника, воздушни маневри, кучето се борат, локхид p-38, п-38 молња, другар, блискост, авион дизајн, пилоти, артилерија, отпуштање техника, центарот на масата, предрасуди, одговор, природниот инстинкт, нагон, самоодбрана, модерен куршуми, најдобра одбрана, цел селекција, линија на огнот, целни снимање, инстинктивното реакција, децентрализација, колективи, колатерална штета, непријателство, вешти, предрасуди, знаат својот непријател, што мислите, будење, множители, природа на моќта, авион хангар, темнина, замаен, ноќната стража, поручник командант, весници, чешка, ревизионистичка историја, сталин, o.s.s., интелигенција, шпионажа, советскиот социјализам, светските настани, англиски село, пушењето, на крајот на, примирје, пост трауматски стрес, резервоарот убиец, м-4, јс-три, испрашување, закани, хотел консиерж, сојузничките седиштето, приоритетите, предмостие, рандеву, обединета европа, сојузничките победа, тиранијата поразен, руски другари, стратешки услуги, вашингтон, смртта на хитлер, добри луѓе, утврдување, перење на мозокот, заплашување, повторување, нацистите, молат сад, rocketeers, големата пионер, wernher фон, живеат во, моргентау план, оружје, медицина, централа, синтетички масло, воена машина, војната производство средства, простор ракети, суперсоничен авион, нуклеарни реактори, хеликоптери, борбени авиони, џет-самоубијци, летање крило, скришум авиони, водени проектили, мислејќи машини, електронски очи, освојувачи, грабеж, војна репарација, летаат момче, суперсила, студената војна, аграрното општество, c.i.a., атлантик централна команда, danzig< Less
Refreshing...
There are no reviews for previous versions of this product
Refreshing...

Product Details

ISBN
9781105140075
Edition
Трети Издание
Published
October 14, 2011
Language
Macedonian
File Format
ePub
File Size
89.33 KB

Formats for this Ebook

ePub
Required Software Any ePub Reader
Supported Devices Windows PC/PocketPC, Mac OS, Linux OS, Apple iPhone/iPod Touch... (See More)
# of Devices Unlimited
Flowing Text / Pages Flowing Text
Printable? Yes
Report This Content to Lulu >

Moderation of Questionable Content

Thank you for your interest in helping us moderate questionable content on Lulu. If you need assistance with an order or the publishing process, please contact our support team directly.

How does this content violate the Lulu Membership Agreement?