Shop

Фрагмент Земјата - S.S.H.U.T.

eBook (ePub)
(1 Ratings)
Price: $4.99
Што ако луѓето можат да мислат за себе? Не, не мислам на ротирање на идеи – штом мијат, а потоа се повторува – за да се вклопи како и многу кокошки во скара. Но, секој пат кога... More > ја фаќа таа искра надвор од нивната реакција од прашува може, јас да го направи подобро од ова? И тогаш тоа го правам. Можете ли да замислите колку е опасен, што би можело да биде? Ова е патување низ просторот помеѓу ушите; огромен неискористен осамени бездна на ништожност се чуваат од страна на компанијата само одгласи од еднаш интелигентни мисла, сега одамна минато своите истекот на рокот. Патување кое прашува како, наместо на она што и зошто, кога во ред би го направиле, а ако, каде што, бидејќи беше само глупости замаглувајќи ја вистината, па лично никогаш не би можело да се сфати повторно. Фрагмент Земјата е патувањето на својот живот… те гледам од друга уво.< Less
Available in ePub Format

Ratings & Reviews

Log in to review this item
1 Person Reviewed This Product
  • By Robert Skyler
    Oct 17, 2011
    Фрагмент Земјата е насловот на еден роман од Robert Skyler серијали. Една приказна-центрични, политичко-научна фантастика, психолошки авантуристичкиот роман оваа серија истражува пофини значењето на бесмислата. Немајќи значајни и кој само тривијални извори на акредитација. Ова само објавени автор на лично реномираните “сомнителни писменост” ни носи светот во кој слободно прашува само ако природата на самата вистина е, впрочем, или само лично мислење? Преку обиди и грешки тоа тестовите оваа теорија, меѓу другото, кои ја обременуваат нашите сетила, нашата креативност се задуши и на крајот ги уништи нашата желба за самостојно изразување. Е моќ е прашање на далечина? Како точно се еден соборат неславниот вилушка опашка ѓаволот – треба потребата некогаш се јавуваат? Е љубопитност единствената разлика помеѓу гледа вина или невиност? И се нуклеарка навистина сите што се мисли да биде? Или тоа е само доволно да се молиме многу прашање кое може да одговори на себе си дека знаеш, дека знаеш,... More > дека знаеш, затоа што мислејќи дека мислев дека нема да мислам дека е доволно да се помисли дека сте размислувале што мислите. А единствена приказна од еден специфичен ум, недостаток на сообразност, значајни и акредитација на социјализирано драма, овој со кокошката и јајцето серија зема инспиративни погледне на ореви и завртки за живот.  Читаат заедно со светот. Фрагмент Земјата исто така е достапен во: [Јапонски]-フラグメント 地球, [Јидски]-פראַגמענט ערד, [Азербејџан]-Qəlpə Yer, [Албанци]-Fragment Tokë, [Англиски]-Fragment Earth, [Арапски]-Фрагмента Земље, [Африканс]-Fragment Aarde, [Баскија]-Banatu Lurra, [Белоруски]-Фрагмент Зямлі, [Бугарија]-Фрагмент Земята, [Велшкиот]-Dameidiog Ddaear, [Виетнамски]-Vở Ra Từng Mảnh Trái Đất, [Галиција]-Fragmentos Terra, [Германски]-Bruchstück Erde, [Грузија]-ფრაგმენტი დედამიწა, [Грчки]-Θραύσμα Γη, [Данскиот]-Fragment Jord, [Ерменски]-Առանձին Հողակցում, [Естонија]-Kild Maa, [Индонезиски]-Terpisah Bumi, [Ирска]-Ilroinnt Cré, [Исланд]-Aðskilja Jörð, [Италијански]-Frammento Terra, [Каталонски]-Fragment Terra, [Кинески (Поедноставен)]-分开地球, [Кинески (Традиционален)]-片段地球, [Кореја]-부서진 조각 이승, [Латвија]-Fragments Zeme, [Латинска]-Fragment Terram, [Литвански]-Fragmentas Žeme, [Малајски]-Serpihan Bumi, [Малтешки]-Framment Earth, [Норвешка]-Fragmenter Jord, [Персискиот]-قطعات متلاشی کره زمین, [Полски]-Ulomek Ziemia, [Португалски]-Fragmento Terra, [Романскиот]-Sfarâmatura Pamânt, [Руски]-Фрагмент Земле, [Свахили]-Fragment Ardhi, [Северна Америка Брајово Писмо]-⠠⠋⠗⠁⠛⠍⠢⠞ ⠠⠑⠜⠹, [Словачка]-Úlomok Zem, [Словенија]-Locenih Zemlja, [Српските]-Фрагмента Земље, [Тајланд]-แยก พื้นโลก, [Турски]-Kirinti Topraklamak, [Украина]-Фрагмент Землі, [Унгарија]-Repesz Föld, [Урду]-ٹکڑا زمین, [Филипински]-Kaputol Mundo, [Финскиот]-Pirstovat Maapallon, [Француски]-Fragment Terre, [Хаити Креолски]-Fragmante Latè, [Хебрејски Јазик]-כדור הארץ רסיס, [Хинди]-टुकड़ा पृथ्वी, [Холандската]-Brokstuk Aarde, [Хрватска]-Fragmenti Zemlja, [Чешка]-Úlomek Svet, [Шведската]-Brottstycke Jord, и [Шпански]-Fragmento Tierra.   Клучни Зборови: алтернативната историја, ревизионизам, вистината, приоритет, вера, втората светска војна, чудесното, смртта на хитлер, политичко-научна фантастика, раскази, алпски утврдување, баварската утврдување, национална утврдување, јужна тврдина, подземен, нацистичка германија, сталин, глупост, перење мозокот, контрола умот, ултра, незнаење, колективно расудување, лични вистината, долгото патување, епска авантура, искра, берлин, лудило, битката берлин, втората светска војна, гласник, хитлеровата младина, адолесцент здрав разум, кошмари, сенки, фирер бункерот-, последните денови хитлер, црвената армија, опстанок, смрт, смртност, рајх канцеларство, пијан телохранителите, занимаваат смртта, авион, луфтвафе штркот, германски авиони, баварија, женски пилот, тест пилот женски, хана, адолф хитлер, апокалипсата, градот војување, освојувач, обземен, смирувања фирер, нацизмот, фашизмот, летот, џагорат, завршува значи, само злоупотреба, молитва, перцепција, проштевање, особено, самите, предадат, ропство, холокауст, одбранбени позиции, соодносот, третиот рајх, советскиот сојуз, планински тврдини, крајот војната, командант, поголема германија, чехословачка, чешка република, вкупна победа, боемски утврдување, западна сведок, 1-во војска, сојузниците, руски тактиката, воената тактика, црвената армија, поезија слава, незнаење тортура, сталин, советски држава, човековите права, системски колење, мајка русија, регрутацијата, регрут селаните, глупав лидерство, геноцид, презирот, навреди предавството, дефекти, помалку, оган продажба, диктатори, механизирана црвената армија, тенковите артилеријата, некомпетентност, плима, опсада, бомбардирањето, планинско утврдување, поделби, нацизмот, уметноста војната, хипнотизам, трупови, оклоп, логика, пропустот признавање, вистината, метафората, резервоарот напади, тешки тенкови, советски арсенал, топови, херојство, глад, советски секунданти, линијата фронтот битка, средина, војник, водник, фарма момче фантазија, војник, ранети, американската армија, руски подофицер, лаги гласини, борци отпорот, мешана линија, армијата храна, збрка шатор, снајперски, артилерија поддршка, урочи, ранети битка, супер војник, мртов, воен затвореник, раскази, вистината, остроумност, опасна вистината, другарство, антагонизам, редовни жестоки, тирадите, приоритетите вистина, вистина значење, хаос, вистината сидро, правилно погрешно, десно, група логика, стадо менталитет, обичајно право, очигледност, слабост, скептицизам, хумор, лоша храна, подземни тврдина, добро бранеше, понор, супер војници, консензус, рускиот генералштаб, храбри, прогонувачки слики, лудило, само сквернавење, претпазливост, победа, завршува оправдува средствата, историја, хитлер, егоизам, страв, грабежот, крајот војната, тактики војување, американското разузнавање, руски разузнавачки, анти-советскиот партизани, софтвер отворен, циа, централната разузнавачка агенција, канцеларијата стратешките услуги, контра-разузнавачки, незаконски човековите истражувања, лавиринт, артилериски позиции, митралез гнездо, резервоарот стапици, светлина, вода, огромна сфера, подземна база, тајна штаб, хитлер, хитлер последните минути, последните денови хитлер, хитлер смртта, вистината хитлер, смешни мустаќи, вика германски јазик, догматски говори, говори лаење, гранит, возвишени сила, мртов, чудесното, извршувањето, човечки колење, мазохизам, хитлер говори, неразрушимост, магнетизам, мачо, култот личноста, ментална, неранлив, велесили, света спасител, антихрист, инстант исцелување, усогласеност, пристојноста, фашистички поздрав, нацистичка германија, митралез, унил, масовни убиства, недостасува време, време замрзнати, базен, милиони убиени, масовно убиство, лудаци, лудило, одмазда, гравитација статуа, историски ревизионизам, крај светот, армагедон, последните денови, апокалипсата, календарот маите, осуденост боговите, несреќата боговите, крајот времето, холокаустот< Less
Refreshing...
There are no reviews for previous versions of this product
Refreshing...

Product Details

ISBN
9781105155642
Edition
Трети Издание
Published
October 17, 2011
Language
Macedonian
File Format
ePub
File Size
92.1 KB

Formats for this Ebook

ePub
Required Software Any ePub Reader
Supported Devices Windows PC/PocketPC, Mac OS, Linux OS, Apple iPhone/iPod Touch... (See More)
# of Devices Unlimited
Flowing Text / Pages Flowing Text
Printable? Yes
Report This Content to Lulu >

Moderation of Questionable Content

Thank you for your interest in helping us moderate questionable content on Lulu. If you need assistance with an order or the publishing process, please contact our support team directly.

How does this content violate the Lulu Membership Agreement?