Search Results: 'Atj'A'

Search

×
×
×
×
6 results for "Atj'A"
ATJ'A By David Psalmon
Hardcover: $14.79
Prints in 3-5 business days
(1 Ratings)
Ce document regroupe un système de règles génériques de JDR et 4 cadres de jeu pour pouvoir jouer. Vous avez tout le matériel nécessaire pour jouer dans un... More > environnement médiéval fantastique, contemporain fantastique, spatial ou autre avec quelques arrangements.< Less
KONCERTI I MIZAVE By Gianni Micheli
Paperback: $18.95
Prints in 3-5 business days
Në datë 30 prill 2011 janë inauguruar punimet në Shtëpinë e Kulturës në Arezzo. Band@tomiche, banda e Orchestra Multietnica di Arezzo (OMA), ishte atje. Ishte... More > si banues i Shtëpisë së Kulturës e cila është në ndërtim. Ishte si mbrojtës i atyre vlerave që Shtëpia e Kulturës përfaqëson. Dëshmojnë ngjarjen shumë fotografi dhe shumë emocione, pse jo dhe shumë imagjinatë? Kostoja është vetëm për shtypun. Në preview ju ende mund të shfletoni albumin në mënyrë të plotë.< Less
JETA MË HYN NË POEZI By Arqile Gjata
Paperback: List Price: $17.36 $8.68 | You Save: 50%
Prints in 3-5 business days
Krejtësisht e paprofetizuar prej meje dhe prej miqve rrotull nesh ky vertikalitet gjatë përjetimeve të fillimit, kur dukej sikur autori sapo filloi bëlbëzimet. Arqile... More > Gjata është sot, sipas bindjes sime, modeli i rezervës poetike të pashprehur në vite, modeli i këmbënguljes për të pasuruar fjalën deri në bashkëjetesë artistike me detajin poetik, model i përpjekjes për të shpërthyer digën e moshës deri në daljen ku ndriçojnë format bashkëkohore të të shprehurit poetik. Nuk ndodh asnjë çudi sikur ta shohim nesër në majat më të larta, atje ku shpatojnë vetëtimat … Novruz Abilekaj< Less
ÇËSHTJA KOLABORACIONIZËM E TË TJERA, T’i gjykojmë ! By Mërgim Korça
Paperback: $19.95
Prints in 3-5 business days
Është libri i tretë me shkrime i zotit Mërgim Korça, i analistit të mprehtë, oratorit eseist, studiuesit të historisë tonë të re, polemizuesit... More > të saj dhe, për rrjedhojë, edhe i çështjeve aktuale. U fut fuqishëm dhe i sigurtë në fushën e shkrimeve të këtij lloji, me bagazh të plotë dijesh dhe përvoje të njëmendët, jo si një trill i vonë i tij, që ia siguronin kushtet e lirisë, por u ndje i thirrur nga koha për të thënë të vërtetën, aty ku ajo nuk dihej, ishte e mbuluar apo ishte e harruar me qëllim ose jo, të zbulonte të panjohura me rëndësi kombëtare, që i jepnin dinjitet historisë tonë, atje ku ai ishte bjerrur.< Less
Margaret Thecer dhe fundi i komunizmit ne Evropen Lindore By Diana Elise Skrapari
eBook (PDF): $3.52
Margaret Thecer ka qene Kryeministre e Britanise se Madhe per mese 11 vjet.Ajo ishte "Zonja e Hekurt"qe e shkundi perandorine komuniste ne Evropen Lindore duke bashkepunuar me Presidentin... More > legjendar amerikan Ronald Regan.Ajo ishte largepamese sepse e kuptoi qe per te rregulluar marredheniet me Bashkimin Sovjetik,duhet te krijoje marredhenie sa me te ngushta me vendet e tjera te Evropes Lindore.Ajo u be ambasadore e Perendimit ne Evropen Lindore dhe percoi atje mesazhet e lirise dhe demokracise se vertete.Ajo ngelet nje ikone e politikes perendimore,nje grua e forte qe ia shnderroi fytyren politikes lindore.Te gjithe banoret e Evropes Lindore te cliruar nga zgjedha komuniste,duhet ta dine se keto dite lirie qe ne jetojme tani i dedikohen punes se madhe te bere nga Papa Gjon Pali II,Ronald Regan,Helmut Kohl dhe mendjemprehtesise se "Zonjes se Hekurt" Lady Margaret Thecer.< Less
Rikthimi i dashurisë By Erion Selmani
Paperback: $9.57
Prints in 3-5 business days
(3 Ratings)
Autori Erion Selmani rikthehet përballë lexuesit shqiptarë me këtë roman të ri. Kësaj here autori paraqitet krejt ndryshe nga libri romantik "Anija e... More > dashurisë" e tepër më i thellë dhe i pjekur se melankonia apo ndjenjat e romanit "Endrrat e thyera". Krijimi është tejet origjinal dhe argëtues. Më i çuditshmi e, më i këndshmi përsa i përket autorit në fjalë. I bujshëm dhe i paparashikuar. Tronditës dhe joshës. Mahnitës dhe tundues. Lexuesi bëhet pjesë e librit dhe do i duket vetja sikur ndodhet midis skenave aq të këndshme dhe herë të dhimbshme por, pikërisht për këtë arsye ato duken shumë njerëzore, prekëse dhe njëkohësisht ledhatuese. Ngjarjet zhvillohen midis realitetit dhe fantazisë. Atje pra në një vend të papërcaktuar midis qiellit dhe tokës. Njëlloj si në ato çaste kur duam të përgatitemi për një "fluturim" marramendës e spektakolar, mbase imagjinar. Pa harruar se ka raste kur imagjnata bëhet realitet. Dhe, kjo mund të ndodhi tamam atëherë kur nuk e pandehim. Lexoje edhe ti! Zbukuro jetën tënde!< Less

Top 10

see more >
 
 
 
 
 
 
 
6
Birth Log Book Birth Log Book By Emily Rumsey
Paperback: $20.00