Search Results: 'pasi'

Search

×
×
×
×
5 results for "pasi"
ȘI TU POȚI FI BOGAT 70 de principii după care se conduc cei mai bogați oameni din lume By Ion Varaniță
Hardcover: List Price: $53.91 $43.13 | You Save: 20%
Ships in 6-8 business days.
„Iubite cititorule, scopul acestei cărti este de a te ajuta să ieși din întunericul sărăciei și al zbuciumului și să faci primii pasi în... More > lumea dragostei, liniștii, bogăției și a prosperității. În această carte îți voi reda în cele mai mici detalii secretul sau formula, numește-o cum vrei, prin care vei putea să trăiești viața la care visezi. Fiecare din noi are o misiune în această lume, iar misiunea mea este de a ajuta oamenii să-şi schimbe viața și să-și găsească liniștea sufletească…”< Less
Cum să programezi în Python By Mircea Prodan
Paperback: $9.90
Ships in 3-5 business days
(1 Ratings)
Nu e necesar sa ai nicio experienta in programare ca sa beneficiezi de informatiile din acest ghid! “Cum sa programezi in Python” te ajuta sa faci primii pasi in programare. Cartea este... More > in limba romana. Ce vei învăța Să instalezi mediul Python; Să dobândești cunoștințe despre variabile, funcții și să faci calcule; Să vezi cum stă treaba cu celebrele “if”, “else” și “while”; Să generezi un text cu Python; Să creezi liste, tupluri și un alt fel de dicționare; Să-ți faci o idee despre noțiuni mai abstracte cu ajutorul “OOP”.< Less
Anija e dashurisë By Erion Selmani
Paperback: List Price: $20.74 $18.67 | You Save: 10%
Ships in 3-5 business days
(2 Ratings)
Botim Luksoz! Foto me ngjyra. Disa vajza dhe djem shqiptare lundrojne neper ishuj e qytete bregdetare.Njera nga vajzat do te perzgjidhet si Princesha e dashurise. Tema eshte me dashuri shume... More > romantike. Vajzat shqiptare ndihen si Princesha ne kete anije. Pasi u botua si e-book, tani autori e ofron edhe si liber tradicional, te printuar. Kjo behet per te kenaqur kerkesat e shumta dhe interesin e madh qe ngjalli libri ne botimin e pare si e-book. Keshtu pra, TEJPERTEJ MESDHEUT PER T'U DASHURUAR. Lexim te kendshem!< Less
Fronti Kaloi Mbi Catite Tona By Viktor Canosinaj
eBook (ePub): $7.00
Download immediately.
Mbi Autorin Shkrimtari Viktor Canosinaj lindi në maj të vitit 1960 në qytetin e Vlorës, qyteti më i afërt me ishullin e Sazanit, ku banonte familja e tij. I ati... More > shërbente që nga viti 1953 si oficer marine në Flotën Ushtarake Detare. Në vitin 1965 familja transferohet në qytetin e Durrësit, ku shkrimtari kaloi fëmijërinë dhe rininë e tij. Pasi kreu studimet e larta për gjuhë-letërsi shqipe në vitin 1984, Viktor Canosinaj punoi si mësues letërsie në shkollën e mesme të Shupenzës në rrethin e Dibrës deri në vitin 1990, me një shkëputje prej një viti, kur ndoqi kursin pasuniversitar për Kritikë Letrare. Pas një përvoje të shkurtër në kinostudio, ai fillon punë si gazetar dhe editor lajmesh, pjesën më të madhe të kohës në ATSH. Aktualisht punon redaktor gjuhësor pranë Parlamentit shqiptar.< Less
Foleja E Madhe By Viktor Canosinaj
eBook (ePub): $5.99
Download immediately.
Shkrimtari Viktor Canosinaj lindi në maj të vitit 1960 në qytetin e Vlorës, qyteti më i afërt me ishullin e Sazanit, ku banonte familja e tij. I ati shërbente... More > që nga viti 1953 si oficer marine në Flotën Ushtarake Detare. Në vitin 1965 familja transferohet në qytetin e Durrësit, ku shkrimtari kaloi fëmijërinë dhe rininë e tij. Pasi kreu studimet e larta për gjuhë-letërsi shqipe në vitin 1984, Viktor Canosinaj punoi si mësues letërsie në shkollën e mesme të Shupenzës në rrethin e Dibrës deri në vitin 1990, me një shkëputje prej një viti, kur ndoqi kursin pasuniversitar për Kritikë Letrare. Pas një përvoje të shkurtër në kinostudio, ai fillon punë si gazetar dhe editor lajmesh, pjesën më të madhe të kohës në ATSH. Aktualisht punon redaktor gjuhësor pranë Parlamentit shqiptar.< Less